Botoks – stosować czy nie?

Botoks to najpopularniejsza w ostatnim czasie forma odmładzania i odejmowania sobie lat. Jednak jak już od dawna wiadomo botoks wcale nie upiększ i nie poprawia wyglądu, jedynie wygładza zmarszczki, kompletnie źle wykonany może trwale oszpecić. Jeśli decydujemy się na zastrzyki z botoksu musimy wiedzieć, że jest to zabieg, którego efektów nie można odwrócić, a także ciężko jest naprawić działania lekarza czy kosmetologa, który źle wykonał zabieg.

Botoks nie jest też naturalny dla naszego organizmu, stąd jego negatywny wpływ na zachowanie skóry, a także niepewny efekt jaki za sobą niesie. Jego działanie oraz trwałość takiego zabiegu zależy przede wszystkim od umiejętności lekarza oraz zachowania organizmu pacjentki czy pacjenta. Ważne jest, aby wybrać doświadczonego specjalistę, który nie zrobi nam krzywdy i nie oszpeci twarzy. Sami tez musimy mieć umiar w stosowaniu tej toksyny, gdyż jej nadmiar może zniekształcić naszą twarz.

Faktem jest, że botoks idealnie i w błyskawiczny sposób wygładza zmarszczki, co daje efekt idealnego odmłodzenia, a także wypełnia ubytki, a czasem nawet wyrównuje to co asymetryczne z natury. Mimo wszystko najlepsze efekty są na początku i po pierwszym zastosowaniu go. Kolejne zabiegi nie działają korzystnie, dlatego najlepiej nie zaczynać, jeśli nie musimy.

Dodaj komentarz